Hiljaaegu krjutas Anett  oma blogis Jummel Juurikas, kuidas tal oli kuuriietega mitte just kõige parem kogemus. Nii võib tõepoolest minna kui osta internetist eeltööd tegemast paar lekkekindlaid aluspükse lootuses, et kui õige päev käes, tuleb need vaid hommikul jalga panna ning õhtul välja vahetada. Tegelikkuses on aga kuuriiete maailm suur ja kirju. 

Mul endal on olnud õnne katsetada erinevaid kuuriided, mistõttu julgen öelda, et igaühte ootab kusagil see üks ja õige. Tuleb ainult varuda veidikene kannatust, valida endale täpselt see, mis vaja ning vajadusel kombineerida pesu menstruaalanuma või muu abivahendiga. Kuidas aga saada omale parem kogemus kui Anettil oli, siis selle tarbeks on just see postitus siin. 

Otsustasin teha suurt ülevaatlikku postitust erinevatest Eestis müüdavatest kuuriietest, sest mina ihkasin oma teekonda alustades küll üht säärast. Näiteks Viljakusmonitori veebipoes on täna müügil kaheksa erinevat lekkekindlat aluspükste paari mudelit. Päris palju valikuid, kas pole? Kuna hinnaklass varieerub 15-45 euro skaalal, on hea, kui enne tellimist toodetega sinapeale saada. 

Mida kuuriietelt oodata?

Esimese asjana tahaksin ma kuuriiete kasutajana öelda kindlasti seda, et esmakordse proovijana soovitan ma varuda kannatust ning olla tähelepanelik. Seda ütlen ma seepärast, et mõned mudelid on pigem mõeldud ühekordsete pesukaitsmete alternatiivina ja mõeldud kasutamaks koos kuutopsikuga. Tasub hoolega esmalt välja selgitada kui palju vedelikku lekkekindlad aluspüksid endasse imada saavad ning kasutada neid vastavalt. Esimestel kordadel kindlasti võtta rahulikult ja jälgida kuidas püksid just sulle sobivad.

Mina jaotan käesolevas postituses kuuriided kaheks: need, mida passib kasutada ilma teiste abivahenditeta ja need, mida on soovitatav siiski kasutada koos kuutopsiku, käsna, tampooni vms. 

Esimesse gruppi paigutuvad:

Teise gruppi kuuluvad:

BNB aluspesu

Hetkel on Eesti veebikauplustes (Sulin.eeZerowaste.ee ja Viljakusmonitor.ee) müügil kolme erineva firma kuuriideid. Neist kõige odavama hinnaklassiga on Ukrainas toodetud BNB aluspesu, millel on kaks mudelit: klassika ja sport. Neid on võimalik osta näiteks Zerowaste.ee ja Sulin.ee veebipoodidest. Hind on mõlemal mudelil 15€.

Oma olemuselt on BNB pesu puuvillasest trikotaažkangast, lekkekindel paneel aga sünteetilisest materjalist ja puuvillasest aaskangast. BNB Underwear tuleb kliendini paberpakendis. Muide, kõikide kuuriiete pakendeid ja ka tooteid ise on võimalik näha Nullkulu Instagrami TVs, kus ma näitan neid lähemalt ja räägin ka paar sõna. 

BNB pesu on päevade aeg pigem mõeldud koos tampooni või kuutopsikuga kasutamiseks. Pikk lekkekindel paneel seljaosas tagab hea kaitse lesides ja magades. Mudelitest on minu arvates kõige mugavam sport. Samas mustad ja valged klassikalised tegumoed on head seetõttu, et neile on lihtsam sarnast rinnahoidjat leida. Lisaks ma ise eelistangi pigem kõrgemal vöökohas istuvaid aluspükse. 

Ühe korra olen täheldanud BNB pesuga lekkimist. See juhtus all paneeli ääres oleva kummipaela kaudu ning püksid lekkisid seetõttu, et nad ei suutnud imada niivõrd palju vedelikku. Tollal testisingi neid kas BNB pesu on võimalik kasutada ka ilma kuutopsikuta. Saab, aga sel juhul peab vedeliku kogus siiski vähene olema. Mulle näib, et sport imab veidikene rohkem.

Knixteen

Teine lekkekindlate aluspükste pakkuja on Knixteen, mida on võimalik osta Viljakusmonitor veebipoest hinnaga 25€. Knixteenil on kaks mudelit, üks on diskreetne pigem päevase aja oma ning teine spetsiaalselt ööseks tehtud. Mõlemad imavad kuni kaks tampoonitäit verd, mistõttu sobivad kasutamiseks ka ilma kuutopsikuta. 

Minul on olnud võimalus katsetada bikiini tegumoodi ja ma olen sellega ülimalt rahul. Kuna nad näevad välja nagu tagasihoidlikud tavalised aluspüksid või isegi ehk bikiinid, siis ühel päeval sai nendega ka isegi rannas käidud. Plusspunktid hea väljanägemise ja diskreetsuse eest!

Knixteen pesuga olen ma väga rahul. Imavad nad vedelikku tublisti, kuigi vererohkel päeval ma kombineeriksin Knixteeni siiski kuutopsikuga või olen valmis see päev pesu kolmel korral vahetama. 

Kõige enam naudin ma seda, et nad jalas ei pigista ega survesta mu nahka. Knixteenide lõikeservad on töödeldud selliselt, et nad on nahale ääretult mõnusad. Ei ole pesu seega näha ka liibuvate kleitide või pükstega. Knixteenid on igati väärt seda kulutatud 25 eurot. Kui esimese ropsuga võib sulle näida, et pesu on natukene kallis, siis Knixteenid on seda investeeringut väärt. Nad on kvaliteetselt tehtud, peavad ajahambale vastu ning võidavad iga südame.

Knixteeni ööpesu sarnaneb BNB pesuga – pükstel on seljaosas lekkekindel paneel. Bikiini ega bokserlõikelistel variantidel seljaosas lisakaitset ei ole. Kahtlustan, et need ongi disainitud olema sellised, et kõrvaline pilk ei tuvastaks nende eriskummalisust (mis ongi väga hea!). Ma ise ei ole veel jõudnud ööpesu kasutada, aga kui sina oled, siis ma suure kõrvana kuulan sinu kogemust.

Thinx

Thinx, mis on lekkekindlate alustpükste pakkujatest üks tuntuimaid, pakub Viljakusmonitori veebipoes kolme erinevat mudelit. Thinx BTWN, hinnaga 30€, on mõeldud koos tampooni või kuutopsikuga kasutamiseks, mudel Piitsapiug, hinnaga 30€, imab kuni poole tampooni jagu vedelikku ning Puusakallistaja, hinnaga 45€, lausa kahe tampooni jagu vedelikku. 

Mul endal on Thinx BTWN ja Puusakallistaja. Viimane meeldib mulle lekkekindlatest aluspükstest kõige enam. Kuigi üks paar maksab 45€, on see igat oma senti väärt. Täitsa tõsiselt. Esmalt seetõttu, et pesu näeb hea ja kvaliteetne välja, see on seljas mugav, diskreetne ja mingisugust lekkimist ma sellega märganud pole. Sobib teine ka ilma kuutopsikuta kasutamaks ning passib lisaks sellele öiseks ajaks. 

Thinx BTWN on küll tegelikult teismelistele suunatud kuuriiete sari, ent suurusnumbrite tabelit hoolega vaadates on näha, et ka täiskasvanud, kel puusaümbermõõt kuni 100 cm, saavad neid kanda. Neid on Viljakusmonitori poes müügil kahte erinevat – lõige bikiini ja bokser. Nende puhul on märkimisväärne see, et sobivad need ka öiseks ajaks ning juba peale vaadates on näha, et pesu pakub päevade ajal head kaitset. Mulle endale näib, et kõikidest kuuriietest on Thinx BTWN mudelid kõige paksemad. 

Mis on minu lemmikud? 

Kui ma peaksin oma sõbrannale nõu andma mida valida ja mida jätta, siis soovitaksin ma vähese voolusega päevadeks osta Knixteeni pesu ja suurema voolusega päevadeks ning ka ööseks Thinxi Puusakallistajat. Kui tahta lekkekindlaid aluspükse kasutada ilma kuutopsiku või tampoonita, siis 2-3 Knixteeni pesu ja 3-6 Thinxi Puusakallistajat on hea kombo. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga